A 17-es számú nő

Fordulatos, pajzán, provokatív, komikus, megkapó és izgalmas… Edan Lepucki kitett magáért a 17-es számú nő könyvével. Az amerikai írónő a kritikusok szerint lenyűgözően festi le a mai nő portréját.

Kép forrása

Egy külvárosi szatíra egy kis Hitchcock-i fűszerezéssel, egy kegyetlenül humoros kritika az anyaságról és a női barátságokról – a Washington Post szerint mindez egyszerre Edan Lepucki a 17-es számú nő című könyve. A San Francisco Chronicle még hozzáteszi: a regény sziporkázó és gondolatébresztő, a Los Angeles Daily News pedig szexinek, sejtelmesnek és érdekfeszítőnek tartja. 
A kritikusok szerint a harminchat éves, kaliforniai írónő regényében egyedi stílusával lenyűgözően festi le a mai nő portréját, de kényes kérdéseket is felvet a szülői örökségről, az önkifejezésről, a barátságról és a szeretetről egyaránt. Ugyanakkor fordulatos, pajzán, provokatív, komikus, megkapó és izgalmas is a történet. A könyv egyébként mintha egy hollywoodi film noir papírra vetett változata lenne.
A sztori főhőse a hollywoodi hegyek közt élő Lady Daniels, aki úgy dönt, hogy el kell távolodnia egy időre a férjétől. Gyerekeivel így egyedül marad, de hamar rájön, hogy segítség kell neki a hároméves kisfia és tinédzser fia mellé, illetve ahhoz, hogy így be tudja fejezni önéletrajzi könyvét. Felad egy álláshirdetést, amire egy vonzó és fiatal művésznő jelentkezik. Lady Daniels fel is veszi, a segítség pedig be is költözik a kert végében álló vendégházba.
S-sel egyből megtalálja a közös hangot a család, ráadásul hamar Lady bizalmasává is válik. Egy idő után azonban S kapcsolata Lady nagyobbik fiával igen baljóslatúvá válik. Ráadásul Lady irigylésre méltó életéről is kezd lehullni a lepel, és régi titkok bukkannak a felszínre. Nemcsak a „ház úrnőjének” vannak azonban titkai, S ugyancsak titokzatos ok miatt vállalta el ezt az állást. A két nő a titkok mentén óvatos játszmába kezd, amivel mindketten a számukra legfontosabb dolgokat sodorják veszélybe…